Сентябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Офіційні коментарі щодо факту звернення ПАТ «Кривбасзалізрудком» з цивільним позовом

На адресу підприємства надходять запити від засобів масової інформації з приводу офіційної позиції ПАТ «Кривбасзалізрудком» щодо поданого судового позову та його можливого впливу на зобов’язання адміністрації не переслідування ряду працівників.

Як повідомлялось раніше (https://www.krruda.dp.ua/oficijno-11/#more-18030), 15.10.2020 між трудовим колективом підприємства та адміністрацією ПАТ «Кривбасзалізрудком» було укладено «Угоду про примирення між адміністрацією та працівниками ПАТ «Кривбасзалізрудком», спрямованих на усунення причин та наслідків у зв’язку із залишенням у підземних умовах праці після закінчення робочої зміни».

Предметом зазначеної Угоди є реалізація зустрічних вимог трудового колективу та адміністрації ПАТ «Кривбасзалізрудком».

З метою надання об’єктивної та достовірної інформації щодо вказаного питання, адміністрація ПАТ «Кривбасзалізрудком» підтверджує зобов’язання «не здійснювати кримінальне та адміністративне переслідування, а також не притягувати до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної, матеріальної відповідальності працівників комбінату у зв’язку із залишенням у підземних умовах праці після закінчення робочої зміни» (список у Додатку №1 до Угоди).

Вказаним адміністрацією послідовно підтримано зобов’язання взяте на себе раніше, 10.09.2020, під час підписання в однобічному порядку «Меморандуму про порозуміння та виконання зустрічних вимог між адміністрацією та працівниками ПАТ «Кривбасзалізрудком», спрямованих на усунення причин та наслідків у зв’язку із залишенням у підземних умовах праці після закінчення робочої зміни».

Водночас ПАТ «Кривбасзалізрудком» роз’яснює, що 28.09.2020 підприємство звернулося до Жовтневого районного суду з позовом до 10 відповідачів – фізичних осіб, які є працівниками підприємства, треті особи – ПМГУ ПАТ «Кривбасзалізрудком», НПГУ ПАТ «Кривбасзалізрудком», щодо визнання незаконним фактичного страйку, організованого Відповідачами в підземних умовах шахт «Родіна», «Октябрська», «Гвардійська», «Тернівська» та розпочатий з 03.09.2020 без оголошення і висунення офіційних вимог адміністрації ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Вказаний позов подано та розглядається в порядку цивільного судочинства судом загальної юрисдикції. Незалежно від результатів розгляду позову, судом не може і не буде вирішуватися питання щодо настання кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності будь-кого з працівників підприємства взагалі або відповідачів зокрема.

Жодних коментарів щодо суті позову чи обставин, що підлягають з’ясуванню під час розгляду справи, або перебігу судового процесу адміністрація ПАТ «Кривбасзалізрудком» не буде надавати до вирішення справи по суті, оскільки протилежні дії будь-яких осіб є проявом позапроцесуального впливу на суд.