Август 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Партизанська війна… Це окрема сторінка тих далеких страшних подій. Ворог зустрівся з жорстоким спротивом населення. 6 200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, щодня завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території. Згідно з Указом Президента України щороку 22 вересня відзначають День партизанської слави.

Ця дата встановлена у державі за ініціативи ветеранів війни з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни та увічнення їхньої пам’яті. У часи німецької окупації в нашому місті з вересня 1941 року до лютого 1944 року діяли 14 підпільних груп і 3 партизанські загони. Одна з груп підпільників мала назву «Червоногвардієць». Вона проводила агітаційно-масову роботу серед населення. До приходу наших військ брала активну участь у бойових операціях зі звільнення території від нацистських загарбників.

22 вересня, у День партизанської слави, до пам’ятного знаку у районі зупинки громадського транспорту «Рудник ім. Рози Люксембург», який встановили тут майже 11 років тому, за традицією прийшли ветерани війни та праці, депутати Тернівської районної у місті ради, керівники виконкому районної у місті ради й представники трудових колективів підприємств, установ, організацій та небайдужі мешканці. Від АТ «Кривбасзалізрудком» вшанували світлу пам’ять героїв, які віддали своє життя в ім’я свободи майбутніх поколінь, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку на честь молодіжної підпільної групи «Червоногвардієць» представники шахтобудівельного управління.

Проходить час, однак спогад про спротив та непокору ворогові у часи страшної війни житиме вічно. Важливо, що пам’ять ця єднає людей різних поколінь, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу, безмежної любові до рідної землі та пошани до подвигу загиблих і тих, хто пережив війну.