Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

22 квітня у Будинку профспілок відбулося засідання ради соціального партнерства в галузі професійно-технічної освіти, наставництва та адаптації молоді до умов виробництва, де проходило вшанування переможців громадського конкурсу «Краще підприємство – замовник кадрів року» у номінації «Кращий наставник за дуальною формою навчання з виробництва». Криворізька міська організація ПМГУ на чолі з Анатолієм Макаренком разом з асоціацією громадських організацій «Кривий Ріг – рідне місто» (голова – Дмитро Степанюк) та профтехосвітянином Віталієм Сапігою вже вдруге провели таку зустріч.

До заходу долучилися члени ради, представники департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, роботодавці, працівники науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровської області, науковці, трудівники підприємств, керівники профспілок, закладів профтехосвіти та вишів.

Голова міської організації профспілки гірників і металургів України Анатолій Макаренко, у своїй промові зазначив, що дуальна форма навчання для молодих фахівців передбачає 70% практики та 30% теорії. Наставники-виробничники, які беруть під свою опіку новачків, відіграють важливу роль в опануванні професійних навичок. Тому криворізькі підприємства тісно співпрацюють з навчальними закладами, надаючи можливість здобувачам освіти та студентам проходити практику на робочих місцях, а після неї — працевлаштуватися.

Керівник проєкту «Соціальне партнерство в дії», методист науково-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області Віталій Сапіга розповів, що у 2017 році запровадили дуальну систему навчання за 14-ма професіями, які здобули 456 випускників. З 1 вересня поточного року усі заклади профтехосвіти переходитимуть на дуальну форму навчання. Віталій Олексійович подякував всім наставникам за їхній труд.

Виступали представники підприємств міста та голови профспілкових організацій. Від ПАТ «Кривбасзалізрудком» до присутніх звернувся начальник бюро розвитку персоналу відділу кадрів Єгор Фурсов:

Наше підприємство тісно співпрацює з багатьма навчальними закладами міста. Зокрема з Криворізьким професійним гірничо-технологічним ліцеєм, Криворізьким професійним гірничо-металургійним ліцеєм, Криворізьким професійним гірничо-електромеханічним ліцеєм, Криворізьким будівельним ліцеєм та Криворізьким професійним транспортно-металургійним ліцеєм. У 2017 році ми були першими, хто підписав угоду про дуальну форму підготовки на виробництві за професіями: «Машиніст електровоза», «Люковий (гірничі роботи)», «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування» з гірничо-технологічним ліцеєм. На комбінаті розроблено положення про наставництво, в якому йдеться про роботу між підприємством і навчальними закладами. Молоді фахівці, приходячи на практику, отримують заробітну плату. Разом з педагогами проводимо спільні профорієнтаційні заходи для учнів шкіл Криворізького району та міста. Окрім цього, підвищуємо професійний рівень викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання шляхом їх стажування на виробництві.

Голова ради соціального партнерства в галузі професійно-технічної освіти, наставництва та адаптації молоді до умов виробництва, заслужений працівник промисловості України, доктор філософії в галузі права Дмитро Степанюк зазначив, що з 2015 року організація разом із профспілками проводить конкурси на кращого роботодавця і кращий колективний договір. А з минулого року відзначає кращих наставників молоді.

Цього дня були нагороджені подяками та почесними дипломами «Кращий наставник за дуальною формою навчання з виробництва», грошовими винагородами представники підприємств, установ, закладів. Серед них – і працівники Криворізького залізорудного комбінату: начальник дільниці №32 (ремонтних майстерень) шахти «Гвардійська» Валентин Марченко, чергова стрілочного поста залізничного цеху №1 УЗТ Валентина Мартиненко, прохідник дільниці №7 проходки шахти «Октябрська» ШБУ Іван Самко, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування дільниці №5 шахти «Тернівська» Петро Чавалда.

Вітаємо зі здобутими перемогами.