Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Цьогоріч 20 травня ми відзначаємо 15-річчя Всесвітнього дня вишиванки – міжнародного свята, яке покликане зберігати споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Українська сорочка-вишиванка ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубіння небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наш національний код, бо вона закодована одвічними життєдайними знаками сонця, землі й води. І захищає така одежа, й сили додає, й кохання береже…

Жіноча сорочка належить до найстарішого вбрання наших предків. У всіх українських жіночих сорочках рукава широкі й довгі; звичайно, ширина рукава дорівнюється двом третім довжини. Звичайна довжина повинна сягати по «кісточки». Сорочки до спідниці шиються трохи коротші. Матеріалом для всіх жіночих сорочок завжди було і є біле лляне чи конопляне полотно домашньої роботи або купована біла бавовняна матерія.

Стародавні слов’яни, наші предки, які жили на території сучасної України, носили довгі по коліна або нижче колін білі полотняні чоловічі сорочки. Її одягали безпосередньо на тіло і завжди поверх штанів «на випуск». Сьогодні в Україні поширений інший тип чоловічої сорочки, що вже скрізь відомий під назвою «українська сорочка». Вона шиється з білого полотна, але вже значно коротша і при ношенні завжди вбирається в штани. Комірець такої сорочки низенький, переважно стоячий, так званий «чумарочний»; тільки на західному Поділлі та на Волині часто зустрічаються і відкладні комірці. Розріз припадає посередині грудей. Виняток становлять тільки чоловічі сорочки Лемківщини, що мають розріз ззаду, проти потилиці.

З нагоди цього свята адміністрація та профспілковий комітет ПО ПМГУ підприємства оголошують фотоконкурс «Моя любов до вишиванки» серед працівників комбінату на кращу світлину у національному українському вбранні.

Долучайтеся до конкурсу та надсилайте свої світлини у коментарях допису «Увага! Конкурс!» на сторінці ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» у Facebook. Переможців очікують грошові премії.