Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

14.04.2021 Президент України Володимир Зеленський підписав закони, що посилюють відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Зазначається, що протягом останніх п’яти років в Україні виникло більш як 352 тис. пожеж, що завдали прямих збитків на понад 6 млрд грн. Унаслідок загоряння загинуло більш як 11 тис. людей, зокрема 359 дітей, а травми отримали понад 7 тис. осіб.

Відділ оперативного контролю ОП та ПБ підприємства повідомляє, що з метою охорони життя людей та їхнього майна, національного багатства та довкілля парламент ухвалив, а глава держави підписав закон, який збільшує відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Згідно з документом, такі порушення тепер каратимуться штрафом у розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки, які спричинили аварії та заподіяли шкоду здоров’ю людей або пошкодили майно, передбачається відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1 000 до 4 020 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Якщо такі дії спричинили загибель людей чи пошкодили майно в особливо великому розмірі, відповідальність передбачатиме позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Також закон посилює адміністративну відповідальність за свідомо неправдивий виклик спеціальних служб – пожежно-рятувального підрозділу, поліції, бригади швидкої допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань (передбачені штрафи від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян проти штрафів на суму від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів, які існували раніше); за невиконання приписів посадових осіб щодо пожежної та техногенної безпеки (штрафи від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Незабаром весь український народ буде відзначати травневі свята. Нас очікують чотири дні для відпочинку, тому звертаємо вашу увагу на дотримання вимог правил пожежної безпеки!

Пам’ятайте, думка про те, що попіл від старих рослин удобрює землю для нових, ХИБНА. Всім прихильникам спалювання сухої трави нагадуємо: були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, внаслідок яких збільшилися штрафи для паліїв.

Пам’ятайте, виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.