Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

ПАТ «Кривбасзалізрудком», до складу якого входять чотири шахти, нарівні з виробничими завданнями активно бере участь у пошуку нових підходів та технологій зі зменшення скидання й утилізації шахтних вод. З метою продовження здійснених раніше науково-технічних пошуків, комбінатом у 2018 році був укладений договір з Інститутом проблем природокористування та екології НАН України.

15 березня у залі засідань апарату управління при технічному директорі ПАТ «Кривбасзалізрудком» Сергію Новаку відбулася нарада, у якій взяли участь керівники підприємства, головні інженери, енергетики та геологи шахт, а також представники Інституту ППЕ НАН України та ДП «Укррудпром» асоціації «Укррудпром».

На початку зібрання директор Інституту ППЕ НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Аркадій Шапар презентував авторську науково-дослідну роботу «Обґрунтування технологічних схем та параметрів промислово-дослідної дільниці демінералізації шахтних вод на шахті «Тернівська». У своєму виступі Аркадій Григорович розповів про способи зменшення впливу високомінералізованих шахтних вод Кривбасу за рахунок створення комплексу демінералізації шахтних вод у гірському масиві з відповідними зв’язуючими компонентами.

Він зазначив, що вибір методу демінералізації базується на якості й кількості вхідної води, вимогах до якості очищеної води та потужності установки. Технічно доцільним та екологічним методом є зворотний осмос.

Після виступу науковця Сергій Новак звернув увагу присутніх, що пріоритетним для комбінату є управління шахтними водами в цілому і зокрема на шахті «Родіна», що пов’язано з кількісними та якісними показниками шахтної води цієї структури. Знаходження дієвих методів на найбільш критичних об’єктах дозволить у подальшому розв’язувати проблеми менш складних дільниць.

Сергій Борисович відзначив, що у ході проведених робіт залишилося відкритим питання якості води та утилізації сольових залишків, що будуть утворюватися в результаті запропонованої Інститутом ППЕ НАН України схеми демінералізації шахтних вод.

Координатор робіт організації та скидання шахтних вод у річку Інгулець від гірничорудних підприємств Кривбасу, перший заступник директора ДП «Укррудпром» асоціації «Укррудпром» Володимир Медведь говорив про необхідність проходження стадії техніко-економічної оцінки проекту, аби визначити чи доцільно застосовувати запропоновану технологію з точки зору економіки підприємства, що зі свого боку вплине на кінцеву ціну видобутої руди та її конкурентоспроможність на ринку.

Наостанок наради було прийнято рішення: Інституту проблем природокористування та екології НАН України забезпечити організацію зустрічі з представниками фірми «Nerex», з метою деталізації ПАТ «Кривбасзалізрудком» інформації щодо технічних та експлуатаційних показників роботи обладнання.