Декабрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Події надзвичайного характеру останніх років наочно показують, що серед інших прав громадян одним із важливих залишається право на вміння дотримуватися техніки безпеки і вміння правильно й швидко реагувати при настанні непередбачуваних подій. Для цього в АТ «Кривбасзалізрудком» діє служба з питань НС та ЦЗ, яка систематично проводить навчання і тренування серед персоналу структурних підрозділів, готуючи їх до надзвичайних ситуацій і надання першої допомоги постраждалим. Одне з таких заходів відбулося 7 жовтня для трудівників ш. «Гвардійська». Керівником протипожежного тренування (ППТ) було призначено головного інженера шахти Дмитра Вєтряка. Штаб тренування очолив начальник служби з питань НС і ЦЗ Володимир Чорнобривець. До протипожежного об’єктового тренування долучилися керівний склад шахти, пожежно-рятувальний підрозділ, формування цивільного захисту, зокрема ланка пожежогасіння і санітарний пост, працівники, а також фахівці Державного воєнізованого гірничорятувального загону ДСНС України.

Під час збору згідно зі списком №1 у приміщенні диспетчерської служби було проведена нарада, де уточнили завдання для всіх учасників тренування та перевірили готовність формувань ЦЗ шахти та їхній теоретичний рівень знань при настанні надзвичайної ситуації.

На практичній частині у результаті ремонтних робіт на промисловому майданчику дільниці №48 (приміщення видачі молока і води) вибухнув балон і виникла умовна пожежа, внаслідок чого були травмовані працівники, які знаходилися поруч. Диспетчер оголосив сигнал: «Увага всім!» і розпочалася евакуація персоналу та матеріальних цінностей з адміністративної будівлі. Після цього ланка пожежогасіння оперативно розпочала локалізацію пожежі й організувала зустріч караулу пожежно-рятувального підрозділу добровільної пожежної охорони комбінату, який загасив полум’я. Інспектор із наглядової роботи ПРП Микола Тесленко проінформував трудівників про правила поводження при загорянні та засоби пожежогасіння.

Під час тренування головний лікар санаторію-профілакторію Володимир Серединський розповів присутнім про важливість дотримання карантинного режиму – носіння захисних масок і користування антисептиком та наголосив, що ще однією головною умовою є вакцинація, яка допоможе вберегтися від коронавірусної хвороби. Заступник директора з охорони праці Сергій Легедзовський проінформував працівників, як правильно користуватися саморятівником.

Представники Державного воєнізованого гірничорятувального загону ДСНС України повідомили й наочно показали, як використовувати саморятівники, даючи всім можливість апробувати засоби індивідуального захисту. Начальник служби з питань НС і ЦЗ Володимир Чорнобривець розказав про дію протигаза ГП-7В, який застосовується на більш тривалий час, на відміну від саморятівника, і при цьому захищає органи зору.

Рятувальники ДВГРЗ разом з Володимиром Серединським продемонстрували, як треба проводити непрямий масаж серця. Цього дня всі охочі мали можливість власноруч загасити полум’я вогнегасниками.

За підсумками проведення протипожежних тренувань помічник голови правління з питань НС, ЦЗ і МР – начальник служби Сергій Маловічко зазначив:

Тренування пройшли на досить високому рівні. Завдання були виконані в повному обсязі й заслуговують на найвищу оцінку.