Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

День 24 лютого 2022 року розірвав життя України та українців на «до» і «після». Жахлива, кривава повномасштабна війна, розв’язана росією, раптово і несподівано зруйнувала, перекреслила щасливе життя мільйонів українських родин. Для трудового колективу Криворізького залізорудного комбінату реальність змінилася за мить. Війна і трагічні події, які з нею пов’язані, залишають свій відбиток на ментальному здоров’ї кожного нашого працівника та його родини.

Гірники завжди були, є і будуть уособленням гідності робочої людини. Щедро наділені мужністю і відвагою, своєю героїчною працею, стійким характером. Багато наших шахтарів у 2014 році, коли розпочалася війна на сході України, пішли боронити суверенітет нашої держави. З початку війни (станом на 24 лютого 2022 року) 210 наших колег перебували на захисті країни в лавах Збройних сил України, а зараз більше тисячі працівників та працівниць комбінату мобілізовано. Усім захисникам з липня 2022 року здійснювалися виплати матеріальної допомоги у розмірі середнього заробітку згідно з відповідними рішеннями наглядової ради, що приймались після досягнення попередньої згоди Правлінням. Наразі не прийняте рішення наглядовою радою про продовження виплат, навіть у розмірі 15 тисяч гривень кожному, хоча принципову підтримку цьому було висловлено двома з чотирьох членів наглядової ради. Також не було попередньо погоджено продовження виплат двома членами правління Товариства – фінансовим директором та заступницею фінансового директора, які утримались від голосування з мотиву відсутності наразі джерела фінансування таких виплат, фактична сума яких на поточний час склала близько пів мільярда гривень. Це значна сума для нашого підприємства у час такої загальної скрути.

Проте запевняю, що я та заступник голови правління Олександр Капука, вважаючи першочерговим, найпріоритетнішим своїм завданням матеріальну підтримку воїнів, продовжуємо працювати над досягненням спільної згоди в органах управління Товариства про продовження надання матеріальної допомоги у розмірі 15 тисяч грн.

Вінстон Черчилль говорив, що до перемоги веде дорога важка і довга. Солдату мало радощів від того, що в майбутньому йому поставлять пам’ятник. А коли той солдат працівник нашого підприємства… Він потребує нашої повноцінної та дієвої підтримки зараз, бо захищаючи нас від ворога, залишивши свою родину, він дає змогу нам з вами працювати (нехай і не в повному обсязі, але у частковій безпеці). Дякуючи йому працює комбінат. Що мотивує мене робити правильні речі – прагнення допомогти та вміння поставити себе на місце іншої людини. Я вважаю, що відкритість, чесність і відповідальність – ось основні якості, які зараз найбільш важливі (в керівниках будь-якого рівня). Впевнений – рішення буде прийнято і наші захисники отримають компенсації з жовтня по грудень 2023 року та виплати з січня місяця 2024 року.

Кожен прожитий день у період цієї страшної війни приносить багатьом українським родинам трагічні звістки про героїчну загибель в боях з ворогом. Щоденний біль втрати дорогої людини, горе, жаль, сум, туга… – це теперішнє наше життя. З цим змиритися не можливо, але це ми мусимо пережити. Війна триває – й у нас немає іншого виходу як ПЕРЕМОГТИ.

Сергій Новак,

Голова правління АТ «Кривбасзалізрудком»