Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Цьогоріч у листопаді найпівнічніша шахта Криворізького залізорудного комбінату – «Тернівська» – відзначає свій 60-річний ювілей з дня свого заснування. З того часу і донині гірницьким колективом пройдено славний трудовий шлях і багато зроблено для розвитку Кривбасу зокрема і Дніпропетровської області загалом.

Шахта має цікаву історію, яка сягає своїм корінням в далекий 1956 рік, коли тільки-но було закладено, згідно з проєктом Іституту «Кривбаспроєкт», початок будівництва шахти імені Леніна. Очолив ці проєктно-будівельні роботи Євген Федорович Попов. План передбачав споруду шахти з баштовим копром, що забезпечувало відпрацювання родовищ до горизонту 1500 м. На копрі (+82 м) вперше були встановлені багатоканатні підіймальні установки вітчизняного виробника.

1962 року на шахті імені Сергія Колачевського (на той час – імені Орджонікідзе) було створено нову гірничопрохідницьку дільницю №4, яка готувала запаси для нової шахти «Тернівська» (тоді – імені Леніна) на поверсі 680-607 м. Підготовка здійснювалася через ствол шахти імені Сергія Колачевського та пройдений до цього ствол шахти «Сліпа-Допоміжна». Через рік почали роботу дільниці №1 та №2, працівники яких здійснювали гірничопідготовчі, нарізні і розвідувальні роботи. А наприкінці 1963 року нарешті настала вагома подія для підземного Кривбасу – була здана в експлуатацію шахта «Тернівська» і почався активний видобуток руди. Першими її керівниками стали директор Анатолій Олексійович Макеєв та головний інженер Дмитро Іванович Горохов.

Початок був непростим. Нарядні знаходились поряд з робочими місцями, наряди (з метою економії часу) видавалися безпосередньо на підземних горизонтах. Працювали напружено. Наприклад, бригада з чотирьох робітників (прохідник, скреперист, кріпильник і слюсар) за місяць проходила 90-100 м нарізних виробок по міцних породах. Люди трудились на совість.

З моменту введення шахти в експлуатацію розгорнулася значна робота з підготовки очисних блоків, буріння виробок, будівництва рудоспусків, настилання рейкових шляхів тощо. Перші тонни руди шахтою видано в квітні 1964 року.

Проєктна потужність шахти «Тернівська» була освоєна в 1969-му. В основу всієї діяльності колективу шахти було покладено прискорення технічного прогресу, удосконалення технології виробництва, оновлення парку гірничих машин, удосконалення організації праці, управління та покращення на цій основі ефективності виробництва.

Протягом багатьох років минулого століття трудову біографію «Тернівської» писали Герої Праці – Яков Лобода, Павло Сафутін, Григорій Уманець. Трудівники Микола Зінченко, Володимир Дорогобід, Олександр Грабовий, Григорій Леженко, Василь Павленко, Любов Шульгіна, Василь Матищук, Олександр Заболотній, Олександр Ласкін, Олександр Бебеш, Ігор Ковалик були відзначені високими державними нагородами. Крок за кроком переймають у спадок від своїх батьків знання, навички і досвід молоді шахтарі – продовжувачі трудових династій шахти. Серед них – династії Зінченків, Ліщинських, Заболотніх, Храпків, Гаркушів, Бебешів.

За весь період роботи з моменту введення шахти в эксплуатацію трудовим колективом видобуто 128 млн 93 тис. тонн сирої руди, з них товарної – 98 млн. 159 тис. тонн. Усього відвантажено 94 млн. 6 тис. тонн руди із вмістом заліза 56,84%.

Зараз на шахті «Тернівська» працює 791 працівник, з них 172 – представниці прекрасної статі. 12 молодих фахівців цьогоріч закінчили базові навчальні заклади і працевлаштувалися на шахту, де опановують гірничу справу. Колектив «Тернівської» – це цілеспрямована, загартована і кваліфікована команда, яка, незважаючи на важкі підземні умови роботи, гідно справляється із запланованими завданнями, проявляючи професійну майстерність та злагодженість в роботі. Трудівники виконують непрості виробничі задачі. Кожен з працівників – ланка одного великого ланцюга і кожен робить свій внесок у загальний результат, тож тут немає кращих, всі працюють на совість. Велика їм вдячність за створену потужну виробничу базу шахти. Низький уклін ветеранам виробництва, які передають здобуті десятиліттями знання новачкам, які тільки пов’язують свою трудову стежку з підземним Кривбасом.

Майже 20 років (до 2021-го) трудовий колектив «Тернівської» очолював Геннадій Гончаренко – ветеран праці нашого підприємства, заслужений працівник промисловості України, повний кавалер нагрудного знака «За заслуги перед містом». Нині шахтарський колектив структурного підрозділу очолює досвідчений директор з багаторічним стажем роботи в гірничій сфері Едуард Ковтун. Посаду головного інженера обіймає Андрій Маркевич.

Історія шахти «Тернівська» – це частина славетної історії Криворізького залізорудного комбінату та його гордість. З початку свого існування шахта у складі нашого підприємства внесла вагомий внесок у розвиток не тільки Тернівського району, а й міста взагалі. Навіть і зараз, у непрості воєнні роки, шахта функціонує, даючи можливість працювати містянам, забезпечуючи своє майбутнє та прискорюючи Перемогу нашої країни. «Тернівська» – це міць Тернівського району і потужна складова промислового міста Кривий Ріг.

Шановні працівники шахти, щиро вітаємо вас зі знаменною датою – 60-річним ювілеєм та бажаємо вам богатирського здоров’я, міцності духу, шахтарської удачі та високих трудових успіхів. Дякуємо за нелегку гірничу працю та самовідданість роботі. Зичимо безпечних спусків і підйомів, міцної покрівлі, впевненості й стабільності на роботі та родинного затишку вдома.
З 60-річним Ювілеєм!