Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Криворізький залізорудний комбінат ласкаво відкриває двері для здобувачів освіти, викладачів навчальних закладів та екскурсантів, аби ознайомити їх з виробництвом залізної руди, специфікою роботи та промисловими потужностями комбінату.

Так, 14 березня до шахти «Криворізька» з екскурсією завітали ректор Державного університету економіки і технологій Андрій Шайкан та його колеги – проректори і викладачі Національного університету «Чернігівська політехніка» на чолі з ректором вишу Артемом Новомлинцем. На шахті їх зустріли заступник директора з виробництва Артем Ротар та помічник голови правління із соціальної та інформаційної політики – начальник служби інформації Єгор Фурсов.

Перед початком екскурсії працівники комбінату провели гостям інструктаж з охорони праці та видали корпоративний спецодяг. Потім Артем Генріхович та Єгор Сергійович презентували їм Криворізький залізорудний комбінат та його структурні підрозділи. Детально зупинилися на особливостях роботи шахтарів у нелегких підземних умовах, пояснили, як працюють шахтні механізми і обладнання. Вони показали педагогам проммайданчик шахти, де розташовуються адміністративно-побутовий комбінат, копер, дробильно-сортувальна фабрика, ремонтні майстерні тощо. Потім усі піднялися на копер баштової споруди, який сягає аж 101 метр. Звідти відкриваються промислові об’єкти та мальовничі краєвиди Криворіжжя, якими не можна було не захопитися. Упродовж усієї зустрічі гості цікавилися і ставили запитання працівникам комбінату щодо гірничої роботи: видобутку руди, її піднімання на поверхню, сортування та відвантаження на залізницю.

Екскурсія була захопливою та цікавою, а краєвиди з копра заворожували своєю красою. Я вперше побував на копрі, тож позитивні емоції переповнюють. Насправді для нас, чернігівців, перебувати на шахті одного з великих промислових міст незвично, адже наша місцевість зовсім інша – переважно ліс, річки, болота, – ділиться враженнями ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Артем Новомлинець.

Міністр освіти і науки України у 2020-2023 роках, перший проректор «Чернігівської політехніки» Сергій Шкарлет говорить, що не вперше відвідує шахти, адже свого часу вже побував на шахтах Донбасу:

Криворізький залізорудний комбінат є одним із лідерів з видобутку руди, а Кривий Ріг – це сталеве серце України, тож для мене велика честь знаходитися тут. Незважаючи на повномасштабну війну України з рф, люди сумлінно працюють і видобувають залізну руду, яка завжди у попиті. Вражає організація роботи гірників, масштабність виробництва та нелегкі умови праці.

Екскурсія шахтою залишила у пам’яті гостей чимало яскравих вражень та емоцій. Керівництво КП «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради та гості дякують адміністрації АТ «Кривбасзалізрудком» за надану можливість відвідати шахту «Криворізька» та теплий прийом і сподіваються на подальшу співпрацю.