Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

21 жовтня 2019 року на 71-му році життя після тривалої боротьби з тяжкою хворобою перестало битися серце голови правління ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» ФЕДОРА ІВАНОВИЧА КАРАМАНИЦЬ.

Федір Іванович народився 18 квітня 1949 року в селі Стила Старобешевського району Донецької області. У 1971 році після закінчення Докучаєвського гірничого технікуму він приїхав до Кривого Рогу, і з тих пір наше місто стало йому рідним.

Трудовий шлях молодого спеціаліста розпочався на шахті «Саксагань» РУ імені Ф.Е. Дзержинського тресту «Дзержинськруда» із посади кріпильника. Уже через 2 роки молодий, цілеспрямований і вже кваліфікований шахтар став заступником начальника підземної дільниці, ще за рік – начальником дільниці. У 1978 році був призначений заступником головного інженера ш. «Саксагань», в 1982 році – головним інженером цієї шахти, а в 1994-му – обійняв аналогічну посаду на ш. «Гігант».

Без відриву від виробництва Федір Караманиць у 1990 році закінчив Криворізький гірничорудний інститут, де опанував спеціальність «Технологія і комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин».

У 1996 році обіймає посаду директора шахти «Гігант» ВО «Кривбасруда», у 1997-му – директора шахтоуправління «Родіна» вказаного виробничого об’єднання.

Завдяки своїм високим організаторським та професійним здібностям і невтомній енергійності, у квітні 2002-го Федір Іванович на 17 років став незмінним очільником Криворізького залізорудного комбінату. У своїй роботі він завжди керувався ґрунтовними теоретичними знаннями та серйозним практичним досвідом задля виконання виробничих планів та реалізації програм соціального розвитку ввіреного йому колективу.

Будучи високоосвіченою людиною, він видав ряд публікацій з удосконалення технології підземної розробки рудних родовищ і технології переробки залізорудної сировини, а також отримав ряд авторських свідоцтв і патентів України за винаходи у сфері гірничодобувної промисловості. Його майстерність і обізнаність неодноразово відзначалася нагородами міського, обласного й державного рівнів.

Із 50 років і 10 місяців загального трудового стажу Федора Івановича, 48 років і 11 місяців він присвятив нашому підприємству.

Його життєвий шлях, досвід, приклади мудрих вчинків стануть у нагоді ще не одному поколінню криворіжців. Чуйність і доброта, щирість серця і відкритість душі Федора Івановича завжди відчували люди. Кожен із тих, хто потребував допомоги і звертався за нею до свого керівника та старшого колеги – отримував її, оскільки гірничий інженер Ф.І. Караманиць був людиною виняткової порядності, чесності.

Трудовий колектив публічного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» глибоко сумує з приводу передчасної втрати свого керівника й наставника Федора Караманиць та висловлює співчуття його родині, рідним, друзям.

Світла пам’ять про Федора Івановича назавжди залишиться в наших серцях.