Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

5 червня ми відзначаємо Всесвітній день охорони навколишнього середовища – День еколога. На Криворізькому залізорудному комбінаті працює кваліфікований та цілеспрямований колектив відділу екології та природоохоронних робіт на чолі з Ігорем Покотієм. Фахівці відділу займаються реалізацією заходів щодо зниження навантаження на навколишнє середовище, попередження шкідливого впливу від виробничої діяльності, активно співпрацюють у цьому напрямку зі структурними підрозділами підприємства.

З нагоди професійного свята найкращих фахівців відділу було відзначено грамотами виконкомів районних у місті рад. Напередодні урочистостей ми поспілкувалися з головою Покровської районної ради Андрієм Соколовським і поцікавилися чинною екологічною програмою у нашому місті:

У Кривому Розі ефективно реалізується Міська екологічна програма щодо вирішення екологічних проблем та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки, яка затверджена рішенням Криворізької міської ради. Виконком Покровської районної в місті ради щиро вдячний голові правління АТ «Криворізький залізорудний комбінат» Сергію Новаку та колективу комбінату за співпрацю та підтримку району. Ми знаємо, що в умовах воєнного стану ваше підприємство дбає про довкілля та продовжує реалізацію природоохоронних заходів, затверджених Міською екологічною програмою. Нам приємно, що залізорудний комбінат разом із небайдужими містянами долучається та бере активну участь у благоустрої Покровського району. Переконаний, що високий професіоналізм та сумлінна праця фахівців-екологів АТ «Кривбасзалізрудком» – Олени Куцевол та Наталі Уварової заслуговують на відзначення Грамотами виконкому Покровської районної у місті ради. Бажаємо всьому колективу прозорого повітря, чистої води та мирного неба. Завдяки вашій роботі наше місто стає кращим.

Провідна фахівчиня Олена Куцевол з теплотою в серці розповіла про свою роботу:

У 2009 році після закінчення Криворізького національного університету працевлаштувалася на наше підприємство. Починала свою трудову діяльність з учениці лампівника шахти «Покровська». Трохи згодом проходила стажування у відділі екології і природоохоронних робіт, де залишилася і донині. Наразі обіймаю посаду провідної фахівчині. Чому обрала цю професію? Ще зі шкільних років уявляла собі цей фах досить цікавим і романтичним. Завдяки викладачам у мене сформувалось глибоке усвідомлення, що екологи – це ті люди, які розуміють, що ресурси природи далеко не нескінченні. Сьогодні, коли на території України відбувається війна, питання захисту навколишнього середовища набуває іншого, більш непередбаченого відтінку, а екологічні загрози стають більш глобальними. Саме зараз, як ніколи важливо не забувати, що Ми прийшли на цю землю, щоб жити, працювати, розвиватися, творити, що кожен із нас і всі ми разом узяті – невід’ємна частина природи!

З вибором спеціальності «Екологія» Наталя Уварова визначилася не одразу, проте під час навчальних років зрозуміла, що вибір зроблено правильно. Після закінчення Криворізького національного університету почала будувати кар’єру за обраною професією, що стала справою життя. У 2011 році дівчина пов’язала своє життя з Криворізьким залізорудним комбінатом. Спочатку працювала інженеркою відділу екології та природоохоронних робіт, а набравшись досвіду, стала фахівчинею. Зараз вона упевнено стверджує, що екологія – актуальна, потрібна і важлива справа:

Аби зберегти навколишнє середовище, треба знати, що природа вичерпна. Українці мають це розуміти. Одними зусиллями екологічних організацій і установ ми не в змозі зберегти навколишнє середовище. Кожна людина повинна починати з себе: дбати про природу і намагатися її зберегти. Тільки таким чином ми досягнемо гармонійного співіснування людини і природи.

З нагоди професійного свята нагородження наших працівників також відбулося в апараті управління Криворізького залізорудного комбінату за участю представників Тернівської районної у місті ради. На початку заходу заступник технічного директора Ігор Покотій відзначив професіоналізм фахівчині відділу екології та природоохоронних робіт Віри Горб, яку було представлено до нагороди, подякував їй за самовіддану працю на підприємстві, відзначив її здатність швидко і якісно розв’язати будь-яке виробниче завдання. Заступниця голови Тернівської районної у місті ради Ірина Брилькова від імені очільника райвиконкому зауважила, що День охорони навколишнього середовища був заснований для привертання уваги світової громадськості до проблем довкілля й підкреслення гострої потреби у зміні відношення людини до природних ресурсів:

Ми вдячні усім працівникам природоохоронної галузі за наполегливість і послідовність у розв’язанні та попередженні екологічних проблем міста. Переконані, що ваш професіоналізм та сумлінна праця, моральна відповідальність перед суспільством і співвітчизниками сприятимуть раціональному природокористуванню, ефективній реалізації екологічної політики та сталому розвитку України.

Після привітального слова Ірина Брилькова вручила Вірі Горб Грамоту Тернівської райради за сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у справу охорони навколишнього середовища, зазначивши, що її праця – шляхетна і відповідальна.

Спілкуючись з кореспондентами «Шахтаря Кривбасу», Віра Петрівна також розповіла, як пов’язала своє життя з охороною довкілля:

Почала свою трудову діяльність ще у 1983 році на нашому підприємстві (на той час – ВО «Кривбасруда») з посади електромонтера сигналізації, централізації, блокування і зв’язку управління залізничного транспорту. Через три роки працювала інженеркою конструкторського бюро цього ж структурного підрозділу. У зв’язку з прийняттям в Україні цілої низки законодавчих та нормативно-правових актів, з 1995 року на комбінаті почала набирати обертів робота щодо охорони навколишнього природного середовища. Тому паралельно з основною роботою я займалась питанням екології. У 2002 році була введена посада інженера з охорони навколишнього природного середовища управління залізничного транспорту, яку я зайняла. А з 2008 року вже була переведена фахівчинею відділу екології та природних ресурсів комбінату. Мій напрямок роботи – поводження з відходами та охорона земельних ресурсів. Робота еколога на підприємстві багатогранна, дуже відповідальна і є досить цікавою, оскільки вимагає вміння знайти ту грань, де б зійшлися вимоги законодавства та інтереси підприємства. Щоб йти в ногу із сучасними реаліями, треба тримати руку на пульсі законодавчих змін. Еколог на підприємстві має не тільки фіксувати правопорушення природоохоронного законодавства, а й розробляти заходи щодо їх усунення. Перш за все необхідно так налагодити систему екологічного управління, щоб таких правопорушень не існувало. Робота в цьому напрямку полягає в тому, щоб вчасно донести до керівників різних рівнів у структурних підрозділах основні вимоги природоохоронного законодавства, зміни до них, шляхи їх виконання та наслідки порушення вимог законодавства, адже сьогоднішнє ставлення до навколишнього середовища матиме наслідки в найближчому майбутньому. З власного досвіду можу сказати, що не завжди в 16-17 років людина розуміє, ким насправді хоче стати. Часто вибір професії – це бажання батьків. Однак час все розставляє на свої місця і ти неодмінно опиняєшся там де від тебе буде користь. Не ти обираєш професію – професія обирає тебе.

Адміністрація комбінату вітає колег з професійним святом та здобутими відзнаками у професійній сфері та дякує усім екологам Криворізького залізорудного комбінату за їх опікування станом навколишнього середовища та охороною довкілля. Бажає їм мирного неба, міцного здоров’я, безмежного щастя та невичерпної енергії! Разом працюємо на Перемогу!