Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Нещодавно здобувачі освіти Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею ознайомилися зі справжнім виробничим середовищем шахти «Тернівська». Очолили групу першокурсників і другокурсників викладач професійно-теоретичної підготовки Юлія Куліченко та майстер виробничого навчання Євгенія Соломатіна. Уже при вході на територію шахти гостей зустрів заступник директора з виробництва Сергій Бесараб, який провів екскурсію промисловим об’єктом.

Спочатку Сергій Васильович ознайомив вихованців та педагогів зі стендом, який зображає життя структурного підрозділу. Далі він розповів про трудівників шахти, які працюють на поверхні. У актовій залі вони прослухали інструктаж, оділи каски та вирушили до копра ш. «Тернівська». Там заступник начальника дільниці №13 (спуску-підйому) Антон Царьов розказав про шахтні канати, скіпову підіймальну установку, кліть. Потім заступник директора з виробництва проінформував молодь про обов’язкові дії, які потрібно виконати працівнику перед спуском в шахту, і про особливості роботи в підземних умовах. Показав перехідну галерею для пересування робітників до місця посадки в кліть. Мова також йшла про нарізні, очисні і буропідривні роботи трудівників, видачу руди й пустої породи на поверхню, подрібнення і сортування залізної руди на ДСФ. Пізнавальною стала розповідь про гірничу техніку, яка є необхідною на підземних горизонтах.

Група майбутніх шахтарів пройшлася вздовж електромеханічних майстерень, де було розміщено відпрацьоване обладнання. Сергій Бесараб пояснив призначення кожної деталі й кожного устаткування, яке експлуатувалося в шахті. Також він додав, що певну частину обладнання для технологічного процесу виготовляє ремонтно-механічний завод нашого підприємства, наприклад, шахтні вагони, колісні пари, вібролюки АШЛ тощо.

У приміщенні акумуляторної здобувачі освіти дізналися, як користуватися саморятівником, ліхтарем і драгером. А потім заступник директора з виробництва показав їм корпус дроблення ДСФ та розповів про його функцію. Також молодь побачила фадрому, яка на той час проїжджала проммайданчиком.

Отримали від екскурсії захопливі емоції. Нам показали навантажувальну машину, більш детально пояснили, як дотримуватися техніки безпеки на виробництві. Оскільки останнім часом навчання проходило дистанційно, то вихованці бачили гірниче обладнання тільки на малюнках і відео, а тут випала чудова нагода побачити все на власні очі, – ділиться майстер виробничого навчання Євгенія Соломатіна.

Такі заходи важливі для здобувачів освіти, адже вони заохочують хлопців до навчання й опанування професії. Тож екскурсії знайомлять молодь з виробництвом та майбутнім місцем роботи, – додає викладач професійно-теоретичної підготовки Юлія Куліченко.