Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

5 березня 2023 року обірвалося життя старшого механіка 1-ої мінометної батареї 2-го механізованого батальйону військової частини А0536, старшого сержанта, кріпильника дільниці №9 проходки шахти «Криворізька» шахтобудівельного управління

МАКАРЕНКА ОЛЕКСАНДРА ЮРІЙОВИЧА

Олександр Юрійович народився 15 червня 1987 року в м. Кривий Ріг. Після школи працював на міських підприємствах – ТОВ «Ганза» та ТОВ «Універсалпродукт». Навчаючись у Криворізькому професійному гірничо-технологічному ліцеї, проходив виробничу практику в АТ «Кривбасзалізрудком» учнем прохідника дільниці №4 шахти «Тернівська». Потім працював на інших підприємствах, пов’язаних з видобутком корисних копалин – на шахті імені газети «Известия» та ПП «Рудник». Пізніше його трудова діяльність не була пов’язана з гірництвом, трудився вантажником на різних фірмах. На наш залізорудний комбінат працевлаштувався у 2012 році. Трудився кріпильником дільниці гірничо-капітальних робіт проходки шахти «Криворізька» ШБУ. Зарекомендував себе як працьовитий, відповідальний, сумлінний робітник. Користувався заслуженою повагою як серед колег, так і керівництва шахтобудівельного управління і підприємства.

29 липня 2015 року Олександра Макаренка було мобілізовано до лав ЗСУ, де він захищав наші кордони під час антитерористичної операції на Сході України. Через рік він демобілізувався і повернувся до Кривого Рогу, проте хвилювання за бійців, за наше вільне майбутнє не давало йому спокою. Наприкінці 2016 року старший сержант Олександр став нести службу за контрактом, продовжуючи захищати нашу державу від російського ворога і агресора. А через три роки знов підписав контракт – у лютому 2020 року. Понад усе він мріяв, щоб на нашій країні запанував мир і намагався для цього зробити все, навіть ціною власного життя…
Під час служби проявив стійкість та мужність, вірність військовій присязі. На жаль, 5 березня 2023 року він загинув поблизу н.п. Водяне Донецької області під час артилерійського обстрілу зі сторони Збройних сил російської федерації. Олександр Юрійович був гарною людиною, щирим товаришем, професіоналом своєї справи, патріотом України, який віддав життя за наше вільне майбутнє.

Керівництво, трудовий колектив акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» щиро поділяє горе родини Олександра Макаренка та схиляє голови у великій скорботі. Дякуємо батькам за виховання гарного та мужнього сина. Світла пам’ять про Олександра Юрійовича назавжди залишиться в наших серцях. Ми пам’ятаємо, якою дорогою ціною дістається кожна хвилина мирного життя.
Вічна Пам’ять та Слава полеглому Герою!