Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Шановні працівники Криворізького залізорудного комбінату! Інформуємо вас про те, що 16 квітня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (надалі по тексту закон про мобілізацію). Основна частина закону про мобілізацію набирає чинності з 18 травня 2024 року!

Цим документом удосконалено процедури проведення заходів мобілізації, військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, соціального захисту військовослужбовців, а також окремі питання проходження військової служби.

Основними положеннями цього закону передбачені наступні зміни.

1. Зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років.

2. Обов’язок всіх військовозобов’язаних оновити особисті дані в ТЦК, ЦНАП або е-кабінеті впродовж 60 днів після введення в дію закону.

3. Обов’язок всіх військовозобов’язаних носити із собою військово-обліковий документ та пред’явити його на вимогу для перевірки ТЦК, поліцейського, прикордонної служби.

4. Скасування права на відстрочку для студентів (якщо вона не є вищою за попередню).

5. Обов’язок обмежено придатних повинні повторно пройти перевірку ВЛК впродовж 12 місяців.

6. Введення замість «строкової служби» «базової військової служби тривалістю 3 місяці (при введенні воєнного часу) або 5 місяців (для мирного часу). З 24х років українці мають право обрати період та рік проходження служби.

7. Повістка вважається врученою навіть якщо вона не була передана особисто в руки. Якщо військовозобов’язаного немає вдома, то працівники ТЦК або інші уповноважені органи підписують документ про неможливість вручення, і ця дата вважається датою, коли військовозобов’язаному вручили повістку.

8. Можливість застосування обмежень керування автомобілем для ухилянтів, а також ряд інших санкцій.

9. Військовослужбовці при підписанні першого контракту мають право на компенсацію 50% суми від першого внеску іпотекою за програмою «Є-оселя». Крім того, державою передбачено ряд інших мотиваційних заходів для військовослужбовців.

Більш детальніше про нововведення розміщено на ілюстрації.

Шановні працівники підприємства! Цей закон – вимога воєнного часу і ми маємо дотримуватися його.

Деякі громадяни вважають, що звільнення з роботи дає можливість уникнути вручення повісток до ТЦК, а тим самим і мобілізації. Але це рішення є помилковим, адже працівники ТЦК можуть вас знайти за адресою проживання або на вулиці. Тому не варто так робити. На нашому підприємстві працівникам, без яких неможлива діяльність промислових об’єктів комбінату, надається військова бронь, яка є офіційним документом, котрий надає відстрочку від мобілізації. Навіть якщо у вас є бронь, а вам все одно надійшла повістка, не варто хвилюватися. Більшість повісток до ТЦК відправляються для того, аби громадяни пройшли ВЛК і оновили свої дані, і це зовсім не означає, що їх одразу мобілізують.

Шановні колеги, будьте свідомими й відповідальними у цей непростий час. Ми маємо підтримувати Україну та один одного.