Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

78-й раз зустріло Криворіжжя одне з найбільших своїх свят – річницю визволення міста від фашистських загарбників Другої світової війни. 22 лютого 1944 року військами 3-го Українського фронту було отримано вирішальну перемогу та звільнено індустріальний центр країни – Кривий Ріг від окупантів. Урочистості з цієї нагоди відбулися в усіх районах міста.

За плином часу ідуть у небуття учасники та свідки тих буремних років, і кожного року меншає наших шановних ветеранів та дітей війни. Скільки б десятиліть не відділяло нас від переможної дати, пам’ять людська береже і радість подвигів, і сум втрат.

Традиційно в день визволення Кривого Рогу від фашистської навали представники промислових підприємств, комунальних та навчальних закладів, мешканці району та міста, активісти громадських організацій, очільники району, депутати різних рівнів, а також ті, хто пережив найстрашнішу в історії людства війну, збираються у парку «Шахтарський», що у Покровському районі. Вони несуть до пам’ятника визволителям живі квіти та свою велику вдячність.

У заході взяла участь і представницька делегація від АТ «Кривбасзалізрудком» на чолі з помічником голови правління з питань НС, ЦЗ і МР – начальником служби Сергієм Маловічком, помічником голови правління Русланом Кононським та головою ПО ПМГУ Юрієм Деркачем. Біля братської могили, у якій поховані 867 воїнів, котрі загинули при визволенні міста, відбулися театралізовані композиції, що повернули учасників заходу у ті часи та нагадали про сьогодення. «На жаль і сьогодні ми говоримо про війну не тільки в минулому, а й теперішньому часі. Ми за мир! Ми – проти війни!», – таким був меседж юних артистів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Настоятель Свято-Володимирського чоловічого монастиря архімандрит Володимир провів панахиду та закликав вірян поминати у молитвах визволителів Криворіжжя.

Поклали квіти і до пам’ятника воїнам-робітникам поблизу ш. «Родіна», де вказано понад 240 прізвищ визволителів Кривого Рогу. Саме на цьому місці в далекі лютневі дні 1944 року йшли важкі бої. Віддати данину пам’яті зібралися гірники шахти на чолі з головою цехкому ПО ПМГУ Юрієм Яковенком, ветерани війни та праці, мешканці прилеглого мікрорайону. У цей день згадували тих, хто не повернувся з війни.

Цього ж вівторка у Тернівському районі відбулися урочистості й біля стели «На лінії вогню». Співробітники на чолі з директором шахти «Тернівська» Едуардом Ковтуном та головою цехкому ПО ПМГУ Олегом Кремезом, директором ш. «Гвардійська» Максимом Гриненком, головою цехкому ПО ПМГУ Анатолієм Курилом та головою ради ветеранів «Гвардійської» Миколою Школою вшанували світлу пам’ять героїв, які віддали своє життя в ім’я свободи прийдешніх поколінь. До братської могили воїнів, які загинули при визволенні міста у жовтні 1943 року, лягли квіти від ветеранів та працівників.

Також віддали данину поваги та поклали квіти і до пам’ятного знаку на честь молодіжної підпільної групи «Червоногвардієць» трудівники шахтобудівельного управління разом з головою цехкому ПО ПМГУ Юрієм Севостьяновим.

До пам’ятників загиблим здавна протоптана стежка вдячними нащадками. Сюди, як на сповідь, приходять рідні, вдячні криворіжці. Вони пам’ятають воїнів-визволителів, шанують світлу пам’ять загиблих. Друга світова гострим болем пройшла крізь життя багатьох наших земляків, сувора її правда навічно залишиться в серцях майбутніх поколінь.