ШАХТА «КРИВОРІЗЬКА»

У липні 1971 року гірники цієї шахти видали перші тонни залізної руди. До 1989-го «Криворізька» входила до складу рудоуправління імені Карла Лібкнехта.

Нині видобуток залізної руди тут ведеться на горизонті 1315-1390 метра. На шахті впроваджується обладнання провідних світових виробників. Зараз тут працюють 2 високопродуктивні шведські гірничопрохідницькі комплекси, приступають до роботи ще три навантажувально-доставочні машини. Для розвідувального кернового буріння задіяно верстат Diamec U4. У 2013 році на шахті підготовлено два блоки під видобуток руди з використанням самохідної техніки. У липні 2015 року був уведений в експлуатацію перший пусковий комплекс горизонту 1390-1465 метра. З метою покращення якості товарної залізної руди на «Криворізькії» введена в дію перша черга установки сухої магнітної сепарації ПРС-22/20.

 

ШАХТА «ПОКРОВСЬКА»

Шахту введено в експлуатацію в 1957 році. Тоді вона входила до складу рудоуправління імені Комінтерну, до 2000 року була у складі шахтоуправління «Октябрське» ВО «Кривбасруда».

Видобуток залізної руди нині ведеться на горизонті 1265 метра, який наприкінці 2009 року було здано в експлуатацію. В експериментальному блоці шахти «Покровська» вже застосована технологія використання самохідної техніки, як у проходці виробок, так і безпосередньо у випуску та доставці рудної маси. У розвідці використовується верстат для кернового буріння «Diamec».

У серпні 2014 року на шахті «Покровська» (ствол «Зоря») введена в експлуатацію скіпова підйомна установка. Вона має два синхронних двигуна, її максимальна швидкість – 12,56 м/с, висота підйому – 1717 м, вантажопідйомність – 50 тонн.

На шахті експлуатуються 2 самохідні бурові установки і 5 навантажувально-доставочних машин.

Будівництво нового підземного горизонту 1340 метра ведеться шахтобудівельниками за допомогою імпортного гірничопрохідницького комплексу.

ШАХТА «КОЗАЦЬКА»

Перший пробний скіп з багатою залізною рудою на шахті було піднято з горизонту 552 метра в грудні 1964 року. А на повну потужність «Козацька» запрацювала в 1965-му. Тоді вона входила до складу рудоуправління імені Рози Люксембург, з 1988-го по 1989-й – РУ імені В.І. Леніна.

Видобуток залізної руди ведеться на горизонті 1350 метра. На шахті впроваджується новітнє обладнання провідних світових виробників: гірничопрохідницький комплекс, навантажувально-доставочна машина, комбайн Rhino 400H для безлюдної проходки висхідних, верстат кернового буріння Diamec.

Спеціалісти шахтобудівельного управління для гірників цього структурного підрозділу розпочали проходку нового горизонту – 1430 метра. Тривають підготовчі роботи по заміні скіпової підйомної установки, яку планується ввести в експлуатацію в 2017 р.

 

 

ШАХТА «ТЕРНІВСЬКА»

Шахту введено в експлуатацію в 1963 році, перші тонни руди вона видала в 1964-му. Підрозділ входив до складу рудоуправління імені Орджонікідзе, яке пізніше було перейменовано в рудоуправління імені В.І. Леніна.

Наразі видобуток ведеться на горизонті 1350 метра, який був введений в експлуатацію в 2010 році. На шахті започатковано впровадження високопродуктивного імпортного гірничого обладнання: навантажувально-доставочних машин: 1– LK-07, 1 – ST2D.

У 2011 році на шахті здійснена заміна скіпової підйомної машини, яка за показниками енергоефективності відповідає найвищим світовим стандартам, а також дозволяє видавати гірничу масу з глибини понад 1 800 метрів, значно економить електроенергію і підвищує рівень охорони праці.

У розвідці використовується верстат для кернового буріння «Diamec». Фахівці шахтобудівельного управління для гірників цього структурного підрозділу будують новий горизонт – 1425 метра.

 

ssu

ШАХТОБУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ

Трудівники цього структурного підрозділу здійснюють проходку гірничо-капітальних виробок (включаючи поглиблення стволів, спорудження камер бункерно-дозаторних комплексів тощо) на будівництві нових шахтних горизонтів. Шахтобудівельники ведуть роботи на глибинах 1040-1615 метрів. У їх розпорядженні 9 сучасних швидкісних гірничопрохідницьких комплексів і самоскид для транспортування гірничої маси в підземних умовах.