Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Кривий Ріг – єдине місто в Європі, де туристи мають змогу зануритись в атмосферу промислових підприємств, що діють. Індустріальний туризм став популярним для українців та іноземних туристів. У 2017 році був підписаний Меморандум про співпрацю з питань розвитку туризму між виконкомом Криворізької міської ради та сімома промисловими підприємствами міста, зокрема і з АТ «Кривбасзалізрудком».

Останні кілька років промисловий туризм у Кривому Розі є не якимось абстрактним поняттям, а навпаки, усе більше людей гуртуються навколо нього. Серед об’єктів, що викликають велику зацікавленість його прихильників – Криворізький залізорудний комбінат. Найбільш перспективними у цьому відношенні є такі недоступні й загадкові індустріальні об’єкти як шахти.

Так, 1 червня представники Національної туристичної організації України та Асоціації в’їзних туроператорів України у рамках дводенного туру, організованим Інститутом розвитку міста (перший день вони провели на Південному ГЗК та «АрселорМіттал Кривий Ріг»), відвідали учбово-курсовий центр Криворізького залізорудного комбінату. Привітно зустрівши гостей, начальник УКЦ Оксана Бондаренко розповіла їм про специфіку нашого підприємства. Провідний інженер Валерій Рахно провів інструктаж і повідомив гостям, що шахта – складний механізм. Під землею знаходяться десятки кілометрів гірничих виробок, куди щодобово подається свіже повітря, вода та електроенергія. Також він зазначив, що працівники підприємства мають повний соціальний пакет, який передбачає пільги, преміювання, відпустки та інше. Туроператори переглянули фільм про індустріальний туризм на нашому підприємстві.

Потім Валерій Рахно та його колега – інженер з підготовки кадрів Ігор Терновський провели екскурсію полігоном, який є мінімоделлю справжньої шахти з усім обладнанням. Присутні побачили і навіть самі спробували експлуатувати скреперну лебідку, спостерігали за роботою навантажувальної машини й бурової установки. Також вони дізналися, як здійснюється перевезення руди електровозом і кріплення гірничих виробок, як буряться глибокі свердловини й для чого в шахті розміщені камери аварійного повітропостачання. Представники туристичних агенцій уважно слухали своїх екскурсоводів і запитували про те, що цікавило найбільше.

Перед тим, як почати працювати над будь-яким туристичним продуктом, треба побачити на власні очі всі локації, переконатися в безпеці маршруту. Це перший рекламний ознайомчий тур, на який в майбутньому туроператори будуть приводити екскурсантів. Візит до промислового міста має дуже важливу місію для туризму України, – зазначила Марія Юхновець, президент Асоціації в’їзних туроператорів України.

Своїми враженнями від побаченого і почутого ділиться провідний фахівець з туристичного обслуговування відділу розвитку туризму Інституту розвитку міста Кривого Рогу Ганна Літвінчук:

Одного разу я вже побувала на полігоні УКЦ, проте цього дня нас детальніше ознайомили з експонатами та гірничим обладнанням, детально розповіли майже про всі виробничі процеси видобутку руди. Спочатку здається, що все зрозуміти дуже важко, проте цікавість дає поштовх вперед і починаєш заглиблюватися у тонкощі шахтарських професій. Усі знають, що фах гірника важкий, але ніхто не задумується, як саме все відбувається на підземних горизонтах. У мінішахті найбільше мене захопила бурова установка і навантажувальна машина.

Наступний об’єкт, який відвідали гості, стала шахта «Гвардійська». На контрольно-пропускному пункті їх зустрів заступник директора з охорони праці Сергій Легедзовський, який спочатку провів інструктаж, пояснивши правила поводження на території шахти. Він розповів туристичним менеджерам про структурний підрозділ, який має 4 шахтні копри, про процес видобутку і відвантаження залізної руди. Після того, як присутні пройшли медогляд і одягли каски, вони дісталися баштового копра «Гвардійська-1», який підняв їх на відмітку +82 м. Саме тут заступник начальника дільниці №16 (спуск-підйому) Тарас Гавдан повідомив присутнім про принцип роботи скіпової підіймальної машини, яка підіймає з шахти на поверхню скіпи з рудою. На цій же позначці знаходиться приміщення машиніста СПУ, який керує підіймальною установкою. Потім туроператори побували на найвищій позначці копра, де відкрилися мальовничі краєвиди Криворіжжя.

Начальник дробильно-сортувальної фабрики Сергій Ляшенко провів гостей до ДСФ, де пояснив, яким чином сортується і подрібнюється руда, а потім показав кінцевий продукт рудної фракції.

Була задоволена екскурсією промисловим підприємством Вікторія Виноградова, туристичний оператор з Києва:

Цікава, пізнавальна і незвичайна локація для промислового туризму. З копра відкривається шикарна місцевість, а шахтне обладнання – потужне і вражає своїми габаритами. Самому заглибитися в специфіку гірничодобувного підприємства – це класно, відчуваєш себе не екскурсантом, а, як мінімум, практикантом, який прийшов на своє майбутнє місце роботи. Пропонуючи туристам будь-який тур, важливо спиратися на власний досвід. Це дає можливість обирати найцікавіші майданчики для охочих.

Дводенний тур для туроператорів завершився круглим столом за темою: «Туризм як чинник розвитку економіки міста Кривого Рогу» за участю представників виконкому Криворізької міської ради та промислових підприємств, зокрема і АТ «Кривбасзалізрудком».

 

на копре