Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

22 лютого – одна з найбільш знакових дат в історії міста. Рівно 80 років тому наші війська визволили історичний центр Кривого Рогу – проспект Поштовий, що сьогодні вважається офіційною датою визволення нашого міста. У цей день ми згадуємо трагічні події Другої світової війни, історію окупації та історію визволення, віддаємо шану полеглим солдатам, підпільникам та партизанам, які ризикували власним життям заради мирного майбутнього.

Війна залишила за собою значний відбиток і принесла в українські родини багато горя, сліз, смутку та печалі. Кривий Ріг був в окупації 922 дні. За цей час, згідно з офіційними даними, було знищено понад 7 тис. криворіжців, за неофіційними – 20 тис. місцевих мешканців. Під час боїв за Кривий Ріг, які розпочалися 17 лютого 1944 року, загинуло понад 30 тис. радянських воїнів, 75 тис. отримали поранення.

За інформацією Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради сьогодні у нашому місті мешкає 2 047 учасників подій Другої світової війни, 13 фронтовиків, серед яких – визволителька Кривого Рогу Валентина Іванівна Погорілова. Вони завжди будуть для нас прикладом мужності, героїзму та відданості своєму народові.

З нагоди Дня визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників у всіх районах нашого міста відбулися пам’ятні заходи. Зокрема, урочистості відбулися у парку «Шахтарський», що у Покровському районі. Віддати данину поваги прийшли керівництво виконкому Покровської районної ради, депутати, ветерани, представники підприємств і установ, небайдужі мешканці. Від нашого підприємства були присутні помічник голови правління із соціальної та інформаційної політики – начальник служби інформації Єгор Фурсов та голова первинної організації ПМГУ Юрій Деркач. Присутні вшанували загиблих воїнів покладанням квітів до Братської могили 867 воїнів та Пам’ятника воїнам-визволителям. Згадували своїх предків, дякували за врятоване життя, молилися за сьогоднішню Перемогу…

У Тернівському районі також відбулися пам’ятні заходи з нагоди 80-річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників. У них взяли участь ветерани війни та праці, керівники виконкому Тернівської районної у місті ради, депутати місцевих рад, представники трудових колективів підприємств та закладів району, студентська молодь та всі охочі. Приєдналися до церемонії покладання квітів до стели «На лінії вогню» та пам’ятного знаку на честь підпільної молодіжної групи «Червоногвардієць» працівники та голови цехкомів ПО ПМГУ шахт «Тернівська», «Козацька», шахтобудівельного управління.

Пам’ять про подвиг наших предків та їхнє відчайдушне бажання захистити свій народ від загарбників додають нам сили у нинішній боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність України. Зараз, як і 80 років тому, для нашої країни настали важкі часи випробувань, коли потрібно щодня виборювати свою незалежність та свободу. Ми вистояли тоді і вистоїмо зараз, адже український народ – незламний!

Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя за наше мирне небо.