Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту АТ «Кривбасзалізрудком», відповідного наказу АТ «Кривбасзалізрудком» «Про організацію навчань і тренувань з питань цивільного захисту під час ліквідації надзвичайних ситуацій природного, техногенного та соціального характеру на об’єктах комбінату», в структурних підрозділах нашого підприємства регулярно проводяться протипожежні тренування, аби дати змогу працівникам відпрацювати свої дії і навички під час надзвичайних ситуацій. Це – неоціненний досвід, який може знадобитися будь-де і будь-коли, тому треба мати чітке уявлення покрокових дій при евакуації персоналу із задимленого приміщення, гасінні пожежі та наданні першої домедичної допомоги.

Так, 8 вересня на шахті «Криворізька» відбулося протипожежне об’єктове тренування під назвою «Дії керівного складу, працівників шахти «Криворізька», ПРП при виникненні пожежі – в приміщенні механічних майстерень шахти «Криворізька», надання медичної допомоги постраждалим, гасіння пожежі» за участю пожежно-рятувального підрозділу добровільної пожежної охорони, штаба керівництва тренування, диспетчера, ланки пожежогасіння і медичної ланки та працівників структурного підрозділу. Керував тренуванням особисто директор шахти «Криворізька» Костянтин Прокопчук

Під час теоретичного блоку занять з керівним складом тренування начальник служби з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту шахти Костянтин Мовчан розповів про перші дії працівників при виникненні надзвичайних ситуацій, первинні засоби пожежогасіння, порядок евакуації персоналу. Також він зазначив, що на кожному поверсі будівель шахти розміщені плани евакуації, де вказано шляхи евакуації, наявність засобів пожежогасіння, місця знаходження телефонів тощо. Зупинився на тому, що в ні в якому разі під час пожежі у будівлі не можна пересуватися ліфтом, тільки сходами.

Оскільки зараз в Україні триває війна з російським агресором, мова також йшла і про вибухонебезпечні предмети, які можуть виявити мешканці Дніпропетровщини та інших областей на своїх подвір’ях, домогосподарствах та лісосмугах. У разі знаходження таких предметів суворо забороняється брати їх до рук чи штовхати ногами. По-перше, треба відійти від цього місця не менше як 100 метрів, по-друге, викликати представників поліції та пожежно-рятувальної служби.

Чергова медична сестра шахти «Криворізька» Юлія Левчук розповіла присутнім про 4 ступені опіків та порядок надання первинної домедичної допомоги людям у випадку отримання опіків, виходячи зі ступеню опіку. Якщо при перших двох ступенях опіків ми можемо власноруч надати домедичну допомогу – знеболюємо місце ураження, накладаємо стерильну пов’язку з фізрозчином і викликаємо швидку допомогу, то при третьому та четвертому ступенях опіків чекаємо на швидку допомогу, адже такі ураження шкіри лікуються тільки в стаціонарі.

Під час практичної частини заняття було змодельовано ситуацію пожежі у приміщенні механічних майстерень. Відбулося оповіщення та евакуація працівників із умовно задимленого приміщення. Далі відпрацьовувалися порядок гасіння умовної пожежі, доведення факторів пожежі, що можуть виникнути під час пожежі, дії чергового караулу ПРП під час гасіння пожежі. Після цього кожен охочий міг власноруч скористатися вогнегасником та загасити полум’я.

Під час протипожежного об’єктового тренування були відпрацьовані практичні заходи та дії працівників з ліквідації пожежі та взаємодія працівників, ланок ЦЗ при ліквідації пожежі.   

Наостанок заходу було підведено підсумки зі штабом керівництва, командирами, ланками ЦЗ, де поставлено загальну оцінку «добре».