Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Новітні методики викладання шахтарської справи в закладах професійної освіти передбачають спуск на підземні горизонти педагогів, які навчають молодь. Це допомагає їм точніше розповісти учням про майбутні особливості праці й професійні обов’язки, ознайомити зі специфікою гірничих виробок. Наше підприємство тісно співпрацює з Криворізьким професійним гірничо-технологічним ліцеєм, тому люб’язно дало «зелене світло» на стажування педпрацівників на одній із шахт ПАТ «Кривбасзалізрудком».
5 грудня Ірина Комарова, Олег Грищенко, Галина Лебедська, Ганна Чайка, Алла Ромах (КПГТЛ) відвідали «Гвардійську», де їх на прохідній зустрів гірничий нормувальник шахти відділу ОП та МП комбінату Андрій Тютюнник. Він показав територію об’єкту, де розташовані копри шахти, енергоцех і дробильно-сортувальна фабрика. У медпункті сестра медична виміряла представникам ліцею тиск, а заступник директора шахти з охорони праці Сергій Легедзовський провів їм інструктаж з охорони праці.
Уже біля кліті педагогів зустріла дільничний нормувальник гірничий на підземних роботах відділу ОП та МП комбінату Олеся Дерев’янко. Наступна зупинка шахтного ліфта – горизонт 1350 метра. Мандруючи гірничими виробками, екскурсанти завітали до камери перекидача на дільницю ВШТ і відвідали гаражне депо з ремонту електровозів і вагонів. Лунали численні запитання від викладачів щодо технологічних процесів. Працівники навчального закладу дізналися про принципи буріння, скреперування та кріплення гірничих виробок.
Знаходилися під землею протягом чотирьох годин. Від спуску отримали шалені враження. Ми, педагоги, готуємо майбутніх прохідників, машиністів електровоза, люкових, гірників очисного забою, тому, хоч і викладаємо загальноосвітні предмети, а не спецдисципліни, мусимо знати усі особливості роботи гірника, – зазначила заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Комарова.