Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

У червні-липні на базі навчального центру АТ «Кривбасзалізрудком» для працівників управління залізничного транспорту з користю проходять навчання з підвищення кваліфікації. Ділитися знаннями та професійними навичками приїздили кандидати технічних наук, викладачі Українського державного університету залізничного транспорту (м. Харків) – Петро Долгополов та Денис Константінов.

Наразі працівники двох залізничних цехів УЗТ відвідують лекції з підвищення кваліфікації за темою: «Організація сучасної системи диспетчерського управління, запобігання порушень правил безпеки руху поїздів, організація безпечного виконання маневрів та вантажної роботи і удосконалення вантажних перевезень в умовах реформування і створення операторських компаній» та взагалі про все, що стосується реформування залізничного транспорту в нинішніх умовах з впровадженням сучасних підходів в управлінні й господарюванні. Бо якщо раніше залізниця була традиційно повністю під керуванням держави, то в наш час сучасні світові тенденції рухають транспорт у бік розвитку конкурентного середовища, що сприятиме підвищенню якості перевізного процесу.

За словами начальника УЗТ Олександра Бритвина, за ліцензійною угодою курси підвищення кваліфікації з перевезення небезпечних вантажів проводять лектори один раз на три роки, тим самим виконуючи усі вимоги цієї угоди. Залізничники знайомляться з нормативними документами, якими вони обов’язково повинні володіти, та підвищують свій професійний рівень за фахом. У питаннях безпеки та охорони праці працівники застосовуватимуть ті знання, які здобули на лекціях. На курсах присутні: інженерно-технічний персонал, змінні робітники, усі трудівники дільниць експлуатаційних цехів з надання відповідних послуг. Співпрацівники залізничних цехів №1, №2, які розташовані на шахтах: «Тернівська», «Гвардійська», «Октябрська», «Родіна», після закінчення курсів отримають посвідчення про підвищення кваліфікації. Надалі у своїй діяльності вони застосовуватимуть новітні форми роботи при наданні послуг як в основній роботі, так і стороннім організаціям.

Тема лекцій присвячена технологіям залізничних перевезень, розвитку вантажоперевезень залізничного транспорту, зміні форм власності і управління, реформуванню залізничного транспорту. Також ми зупинимося на питаннях реструктуризації та створення операторських компаній. До переліку компаній з найкращими показниками виробництва поточного року входить і Криворізький залізорудний комбінат. На сьогодні в Україні існує проблема дефіциту рухомого складу, знос якого вже сягає понад 90%, тому вже зараз необхідно проводити реформування задля кращої якості роботи та підвищення показників. Залізниця завжди була, є і буде надійнішим видом транспорту в Україні, що здійснює перевезення як пасажирів, так і вантажів. Відсоток працевлаштованих людей саме у цій галузі один з найбільших. Трудівники охоче навчаються та завжди прагнуть до нових знань задля підвищення якості роботи, отже і якості життя, – зазначає Денис Константінов.

Наразі працівники мають змогу слухати лекції в онлайн режимі. Згодом пройдуть практичні заняття, після чого вони складуть іспити.