З 25 до 30 березня у Палаці культури металургів триває міський профорієнтаційний захід «Ярмарок професій», який третій рік поспіль організовує Департамент освіти і науки Криворізької міської ради у співпраці з навчальними закладами. У Палаці культури металургів презентують себе 8 криворізьких вишів, 30 закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти, а також три промислові підприємства міста – «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Рудомайн» та Криворізький залізорудний комбінат. Наше підприємство цьогоріч вперше взяло участь у «Ярмарку професій». Метою даного заходу є знайомство учнів шкіл 9-х, 10-х, 11-х класів – майбутніх випускників шкіл з навчальними закладами і навчальною базою Кривого Рогу.
На «Ярмарку професій» всі охочі мають змогу поспілкуватися з викладачами закладів, познайомитися з напрямками підготовки та діючими навчальними програмами, ознайомитися з обладнанням та механізмами, оглянути макети будівель і промислових об’єктів, вчитися надавати першу медичну допомогу, скуштувати випічку та багато чого іншого. 29 травня з метою співпраці з базовими навчальними закладами відвідали цей захід представники Криворізького залізорудного комбінату, зокрема помічник голови правління із соціальної та інформаційної політики – начальник служби інформації Єгор Фурсов.
На гостей, яких було дуже багато, чекало чимало різноманітних локацій з фотозонами, конкурсами, іграми, окулярами віртуальної реальності, власними дипломними роботами, творчими доробками, смаколиками тощо. Представники Криворізького залізорудного комбінату на чолі з начальницею бюро розвитку персоналу відділу кадрів Оленою Мороз презентують присутнім наше підприємство, ознайомлюють молодь з виробничими потужностями та специфікою роботи, затребуваними робітничими професіями, які завжди є у попиті на нашому підприємстві. Також активно брали участь в організації локації КЗРК служба персоналу та працівники учбово-курсового центру.
Представники комбінату на «Ярмарку професій» розповідають учням, яку освіту треба здобувати, щоб після закінчення навчання працевлаштуватися на наш комбінат. Юнаки та дівчата на нашій локації можуть побачити макет видобутку залізної руди з блоку 140-142 горизонту 1220 м шахти «Покровська», макет підземного бункерно-дозаторного комплексу шахти «Зоря» та макет підземної видобувної дільниці. Це дає їм уявлення про технологічний процес, який відбувається в підземних умовах шахт. Школярі дізнаються, з якими базовими навчальними закладами співпрацює наше підприємство з питань підготовки майбутніх робітників (надання можливості проходження виробничих практик на платній основі, профорієнтаційні заходи для учнів ліцею та викладачів, стажування педколективу на виробництві, проведення екскурсій, надання педробітникам консультаційних послуг з гірничої справи).
Викладачі Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, з яким ми тісно співпрацюємо, знайомили школярів з освітніми програмами, умовами навчання, працевлаштування, демонстрували діючу модель «Поглиблення стовбура з горизонту 1350 м на горизонт 1500 м шахти «Тернівська», яку власноруч створив один зі здобувачів освіти закладу. Окрім цього, педагоги проводили конкурси, майстер-класи та профорієнтаційну роботу для охочих.
Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей пропонував оглянути творчі доробки своїх вихованців, модель прибирання гірничої маси у забої, демонстрував відзнаки навчального закладу та проводив конкурси.
Тестер для вимірювання електричних параметрів людини, зварювальні вироби вихованців гуртка технічної творчості, трансформатор, дипломні роботи здобувачів освіти – саме це можна побачити на локації Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею. Окрім цього, охочі могли взяти участь в змаганнях з армрестлінгу на спеціально відведеній ділянці та поміряти спецодяг, який призначений для представників різних професій.
Багато охочих зібралося біля локації Криворізького професійного транспортно-металургійного ліцею, викладачі якого надавали можливість покерувати локомотивом та дроном на симуляторі. Представники закладу зазначають, що наразі на базі ліцею діє гурток, де здобувачів освіти навчають базовим знанням керування дронами та пояснюють їх будову. Спочатку учні вчаться керувати пристроєм на симуляторі, а згодом мають можливість керувати справжнім 7-дюймовим дроном на практиці.
Вражали своєю оригінальністю і творчим підходом локації коледжів та вищих навчальних закладів, з якими ми підтримуємо тісні зв’язки протягом багатьох років. Це Криворізький національний університет, гірничий, гірничо-електромеханічний, автотранспортний, політехнічний коледжі тощо.