Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

З 24 лютого 2022 року, у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України введено воєнний стан строком на 30 діб, який було продовжено з 26.03.2022 ще на 30 діб.

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні, було внесено ряд змін та уточнень до нормативно-правових актів, у тому числі і до тих, які регулюють порядок примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Так, заборонено (введено мораторій) виконання наказів, виконавчих документів державними та/або приватними виконавцями, стягувачами за якими є Російська Федерація. Зазначене обмеження не застосовується до громадян Російської Федерації, які проживають на території України на законних підставах, та юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства України.

Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:

1. Фізичним особам, відносно яких відкрито виконавче провадження (вони набувають статус Боржника), і на їх поточні рахунки у банках накладено обмеження щодо розпорядження своїми грошовими коштами, дозволено розпоряджатися останніми без урахування такого арешту, але лише за умовою, якщо за виконавчим документом сума стягнення з такої особи – Боржника не перевищує 100 тис. грн.

2. Юридичним особам, відносно яких відкрито виконавче провадження (Боржники) дозволено розпоряджатися коштами, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями виключно для виплати заробітної плати (в розмірі не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника такої юридичної особи), а також сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

3. Припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід Боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, Боржниками за якими є громадяни Російської Федерації).

За рішенням про стягнення аліментів підприємства, установи, організації, які здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів Боржника, перераховують стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі відсутності реквізитів рахунка стягувача – на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

4. Забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на територіях, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії Російської Федерації, у період такої окупації.

Строки, визначені Законом України «Про виконавче провадження» перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану.

Перелічені зміни у виконавчому провадженні введені тимчасово – на період воєнного стану, строк дії якого на даний момент встановлено до 25.04.2022.