Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Наше підприємство тісно співпрацює з базовими навчальними закладами, зокрема і з Криворізьким національним університетом. Тож сьогодні, 28 січня, в рамках екскурсії студенти ІІ курсу спеціальності «Гірництво» на чолі з доцентом кафедри будівельних геотехнологій Василем Хворостом побували на Криворізькому залізорудному комбінаті.

Подорож розпочалася з учбово-курсового центру, де провідний інженер Валерій Рахно розповів про шахту, яка має десятки кілометрів гірничих виробок, кожна з яких – зі своїм призначенням. Проходка виробки здійснюється буропідривним способом та після кожного вибуху провітрюються. У ході нарядів шахтарі використовують традиційну та імпортну техніку, яка допомагає швидше та безпечніше виконувати виробничі плани.

Провівши інструктаж, Валерій Абрамович відвів гостей на полігон, який є мініатюрною версією справжньої шахти зі справною технікою. Перше обладнання, з яким ознайомилися хлопці та дівчата, – скреперна лебідка вагою до 3 тонн. Вона легко розбирається, тому коли запаси руди на певній гірничій виробці закінчуються, її переносять в інше місце. Присутні дізналися, для яких робіт використовується станок НКР, навантажувальна машина і як електровози перевозять гірничу масу. Мова також йшла про використання комплексу підняттєвих, перфораторів для буріння і камери аварійного повітропостачання. Побачили, як здійснюється аркове кріплення виробок і як потрібно вести підривні роботи.

Потім група студентів завітала до ш. «Октябрська», де їх зустріли екскурсовод – в.о. головного механіка шахти Валерій Лебідь та інженер відділу головного механіка Анна Личманенко, яка супроводжувала молодь. Валерій Вікторович розказав, що шахта має п’ять стовбурів, три з яких виходять на поверхню, два – так звані сліпі. Працівники структурного підрозділу відвели майбутніх спеціалістів до машинного залу стовбура шахти «Октябрська», де розповіли про призначення скіпових і клітьових підіймальних установок. Саме за допомогою цих машин на поверхню видають залізну руду і пусті породи та перевозять гірників. На нульовій відмітці стовбура ш. «Зоря» молодь побачила інспекторську кліть, яку використовують гірники при заміні канатів чи при інших важливих задачах. Валерій Лебідь зазначив, що скіп – це величезна посудина, яка транспортує корисну копалину та пусті породи на-гора з великих глибин. Мова також йшла про його вантажопідйомність, заміну гумовотросових канатів тощо. Піднявшись на позначку +54 м, студенти оглянули скіпову машину шведської фірми АВВ, яку встановили у 2014 році та дізналися про принцип її роботи. Потім вони завітали до приміщення машиніста СПУ, де знаходиться пульт керування і монітор, який показує зображення з камер на різних позначках копра. На великій висоті з вікна копра відкрилися чудові краєвиди міста з його ландшафтом і промисловими об’єктами.

Останньою локацією екскурсії стала відмітка +12 м, де гості спостерігали, як підіймається скіп на відмітку + 17 м для розвантаження. Руда поступає у приймальний бункер, а потім за допомогою живильника транспортується на конвеєр дробильно-сортувальної фабрики.

Про те, що ознайомлення з об’єктами АТ «Кривбасзалізрудком» викликали неабиякий інтерес і захоплення, свідчили численні запитання під час екскурсії.

Для студентів дуже важливо проводити подібні заходи, адже вони не мають уявлення, що таке шахта. Наразі вони є другокурсниками, тому ця екскурсія є своєрідною підготовкою до виробничої практики, яка триватиме на третьому курсі безпосередньо на робочих місцях. Сьогоднішня навчально-ознайомча практика якраз дає зрозуміти, яким стане майбутнє місце роботи наших студентів, – зазначає Василь Хворост.