Сентябрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

«Дії працівників шахти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, порядок надання медичної допомоги у разі ураження вибухонебезпечними предметами, інформаційно-правове забезпечення організації роботи працівників шахти в умовах воєнного стану, порядок укриття в захисних спорудах» – такою була тема спеціального об’єктового навчання з питань цивільного захисту, яке відбулося 20-21 квітня на шахті «Покровська». До його проведення було запрошено співробітників Криворізького районного управління Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області, медичну службу АТ «Кривбасзалізрудком» та пожежно-рятувальний підрозділ добровільної пожежної охорони АТ «Кривбасзалізрудком». Керував навчанням особисто директор шахти «Покровська» Вячеслав Фюнг через штаб керівництва навчання.

Організаційні функції щодо підготовки та проведення заходу було покладено на начальника служби з питань НС і ЦЗ шахти «Покровська» Костянтина Мовчана.

Навчання розпочалося з перевірки готовності органів управління, формувань ЦЗ, персоналу структурного підрозділу до дій з ліквідації наслідків НС в умовах воєнного стану.

З першим навчальним питанням до колективу звернулася речниця районного управління ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Світлана Чередниченко. В своїй доповіді вона зауважила, що територія Дніпропетровської області через військові дії рф проти України «засмічена» боєприпасами, тому у разі такої знахідки (особливо часто на деокупованих територіях) обов’язково необхідно відійти від незнайомого предмета не менш як на 100 м і викликати службу порятунку ДСНС за номером «101». Потім вона ознайомила присутніх з вибуховими пристроями, їх класифікацією, вибуховими властивостями, зокрема касетних боєприпасів, протипіхотних мін, протитанкових мін, ручних гранат, мінометних мін, артилерійських боєприпасів та авіаційних бомб, доповнивши свою розповідь реальними експонатами, які знайшли і знешкодили піротехніки ДСНС.

Та найбільше вражає те, що російський ворог залишає «подарунки» у вигляді вибухових пристроїв не тільки у лісах та лісосмугах, а й у будинках місцевих мешканців, в дитячих іграшках, на подвір’ї господарств деокупованих територій. На жаль, сталося чимало випадків, коли громадяни нашої області чіпали руками підозрілі предмети і внаслідок цього травмувалися або гинули. Здетонувати вибухові пристрої можуть будь-коли, навіть якщо поряд є незначні коливання ґрунту.

Медична сестра медичної служби комбінату Ірина Радзіон пояснила, як правильно надавати першу долікарську допомогу при ураженні вибуховими пристроями, зупинившись на факторах ураження при мінно-вибухових травмах, зонах змін у травмованих тканинах та періодах клінічного перебігу. По-перше, у разі такої ситуації треба переконатися у відсутності небезпеки, по-друге, провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості та дихання. Потім необхідно викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги. Якщо у постраждалого відсутнє дихання, треба розпочати проведення штучного масажу серця до приїзду лікарів. Зупинити кровотечу у постраждалого можна за допомогою джгуту.

Начальник служби з питань НС і ЦЗ шахти Костянтин Мовчан проінформував працівників про захисні споруди цивільного захисту, їхні типи, наявність у них основних та допоміжних приміщень та порядок укриття людей у захисних спорудах. Також йшла мова про систему оповіщення, використання засобів індивідуального захисту (протигази, респіратори, захисні костюми) та проведення заходів евакуації населення і матеріальних цінностей.

Під час практичної частини навчання відпрацьовувалося приведення формувань в готовність до дій в умовах НС та ліквідації її наслідків. Проводилися практичні заняття з формуваннями та персоналом в умовах НС – пожежі в адміністративній будівлі шахти, інформування персоналу щодо заходів безпеки та ліквідації наслідків. Отримавши повідомлення від диспетчера шахти про пожежу у будівлі шахти, керівник навчання довів інформацію про пожежу та необхідність залучення персоналу для її ліквідації. Керівник робіт з ліквідації НС віддав розпорядження на приведення формувань ЦЗ в готовність до дій з ліквідації НС – пожежі, ланці пожежегасіння локалізувати місце виникнення пожежі, евакуювати робочий персонал, викликати пожежну команду і почати гасити пожежу, медичній ланці – надати медичну допомогу потерпілим. Рятувальники ПРП ДПО оперативно прибули на умовне місце пожежі і ліквідували її. Наприкінці спеціального об’єктового навчання кожен учасник навчання міг власноруч скористатися вогнегасником і загасити полум’я.

Після цього відбулося підбиття підсумків зі штабом керівництва, командирами, ланками ЦЗ, де помічник голови правління з питань НС, ЦЗ і МР – начальник служби Сергій Маловічко затвердив загальну оцінку «добре».